غذا جام کنفدراسیونها پرتغال مکزیک porteghal

غذا: جام کنفدراسیونها پرتغال مکزیک porteghal mecic jam کنفدراسیونها varzeshi-Football bein –

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی پرونده مائده هژبری هنوز به دادگاه نرفته است/ قاضی در ساخت یا انتشار مستند بیراهه نقشی نداشت ، دادستان تهران

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران از محکومیت ناظم مدرسه معین به ۱۰ سال حبس، دو سال انفصال از خدمت و شلاق خبر داد و تأکید کرد که این حکم هنوز قطعی نشده است.&nbsp

پرونده مائده هژبری هنوز به دادگاه نرفته است/ قاضی در ساخت یا انتشار مستند بیراهه نقشی نداشت ، دادستان تهران

دادستان تهران: پرونده مائده هژبری هنوز به دادگاه نرفته است/ قاضی در ساخت یا انتشار مستند بیراهه نقشی نداشت

عبارات مهم : اخبار

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران از محکومیت ناظم مدرسه معین به ۱۰ سال حبس، دو سال انفصال از خدمت و شلاق خبر داد و تأکید کرد که این حکم هنوز قطعی نشده هست.

به گزارش ایلنا، چهارمین نشست دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران با مدیران مسئول تعدادی از رسانه ها، روز یک شنبه ۲۴ تیرماه با حضور تعدادی از مدیران مسئول رسانه ها و به ریاست عباس جعفری دولت آبادی برگزار شد.

وی در در رابطه با نقش مطبوعات به تبیین چند عنوان پرداخت و با اشاره به سه وظیفه مهم رسانه در حوزه اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و سرگرمی، عنصر چهارمی را در این زمینه مورد توجه قرار داد و گفت: با توجه به اوضاع کشور باید نقش رسانه ها در تبدیل تهدیدها به وقت نیز در زمره وظایف رسانه ها مورد توجه قرار گیرد و اگر چه که این امر منحصر به مطبوعات نباشد، ولی رسانه ها می توانند در این حوزه نقش مهمی ایفا کنند.

پرونده مائده هژبری هنوز به دادگاه نرفته است/ قاضی در ساخت یا انتشار مستند بیراهه نقشی نداشت ، دادستان تهران

محاکمات محمد ثلاث با حضور متهم و وکیل وی و به نحو علنی انجام شد

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران با یادآوری چند خبر که ظرف روزهای اخیر افکار عمومی را تحت تأثیر قرار داده و از جمله اجرای حکم قصاص محمد ثلاث عامل شهادت سه مامور نیروی انتظامی، اظهار داشت: در این خصوص به نحوی وانمود شد که گویی او یک فرد بی گناه بوده؛ در حالی که عامل شهادت سه نفر از مأمورین بود.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران از محکومیت ناظم مدرسه معین به ۱۰ سال حبس، دو سال انفصال از خدمت و شلاق خبر داد و تأکید کرد که این حکم هنوز قطعی نشده است.&nbsp

کشف دو تن سکه طلا از یک متهم و پرونده اتهامی مائده هژبری، از دیگر اخبار مورد اشاره جعفری دولت آبادی بود که وی با بیان اینکه این سه خبر وجوه یکسان دارد، در احصاء این وجوه، تصریح کرد: هر سه پرونده مربوط به ارتکاب جرائم هست؛ جرم هایی رخ داده و گزارش هایی به دادستانی ارسال شده است هست؛ وجه یکسان دوم نیز این که بعد از اعلام این نوع اخبار، موج خبری سنگین علیه جمهوری اسلامی شکل می گیرد؛ در حالی که زمانی که جرم رخ می دهد، انتظار می رود که رسانه های داخلی یا معاند در پردازش خبر متفاوت عمل کنند که نه تنها تفاوت نمی بینیم، بلکه اشتراک بیانی را شاهد هستیم.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران تخریب همه جانبه را به عنوان وجه یکسان سوم قضایایی از این دست دانست، با بیان اینکه در هر سه موضوع، تخریب به معنای واقعی صورت گرفته هست، در علت یابی این عنوان و چگونگی تاثیرگذاری افکارعمومی از سوی رسانه ها، به پرونده محمد ثلاث اشاره و خاطرنشان کرد: روز اول اسفندماه ۹۶ بازپرس با حضور در صحنه جنایت، بیمارستان و بر اساس گزارشات مامورین تحقیقات را شروع کرد و با شناسایی محمد ثلاث تحقیقات خود را انجام داد.

با حضور عوامل مأمورین پرونده قضایی تشکیل و اتوبوس توقیف شد و به پارکینگ انتقال یافت و تحقیقات با سرعت ادامه یافت.

پرونده مائده هژبری هنوز به دادگاه نرفته است/ قاضی در ساخت یا انتشار مستند بیراهه نقشی نداشت ، دادستان تهران

جعفری دولت آبادی با اشاره به یک قاعده مهم در پرونده های جنایی که بر اساس آن هر ثانیه ای که می گذرد دلیلی از بین می رود و مرتکب و مرتبطان با وی به شدت در پی از بین بردن ادله قتل هستند، ابراز داشت: حتی در عملیات های تروریستی، عاملان تلاش می کنند کوچک ترین اثری حتی در قالب یک موی سر از خود باقی نگذارند.

وی با تاکید بر نقش مهم دلایل در جرایم جنایی بیان کرد: هنگامی که پلیس وارد صحنه می شود، به همه عنصرهای صحنه جرم توجه دارد. در پرونده محمد ثلاث نیز به همین نحو، پرونده قضایی به سرعت شکل گرفت و محاکمات با حضور متهم و وکیل وی و به نحو علنی انجام شد.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران از محکومیت ناظم مدرسه معین به ۱۰ سال حبس، دو سال انفصال از خدمت و شلاق خبر داد و تأکید کرد که این حکم هنوز قطعی نشده است.&nbsp

دادستانی تسلیم فضاسازی ها در پرونده محمد ثلاث نشد

جعفری دولت آبادی افزود: انتظارات عموم جهت اجرای این حکم زیاد بود و حتی دادستانی و قوه قضاییه را به محافظه کاری متهم کردند که آیا حکم فردی که این جنایات را انجام داده و فیلم آن را میلیون ها نفر دیده اند، سریع اجرا نمی شود. ولی یک مرتبه صحنه عوض شد؛ فردی ادعا کرد محمد ثلاث بی گناه هست، در حالی که محکوم علیه در شعبه بازپرسی و در دادگاه به ارتکاب قتل اقرار نموده بود؛ به یک باره هجمه رسانه ای شکل گرفت و چند روز قبل از اجرای حکم، با طرح بعضی ادعاها از سوی یک زن وکیل و بازنشر آن در رسانه های ضد انقلاب، جنگ روانی شروع شد.

پرونده مائده هژبری هنوز به دادگاه نرفته است/ قاضی در ساخت یا انتشار مستند بیراهه نقشی نداشت ، دادستان تهران

وی با اعلام اینکه زن وکیل در مرحله درخواست اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور وکالت مرتکب را برعهده گرفت، به یکی از ادعاهای این وکیل مبنی بر اینکه صحنه جرم در محل بازسازی نشده بود، اشاره کرد و یادآور شد: اینکه باید بازسازی صحنه جرم در محل اتفاق بیفتد، مورد تأکید قانون گذار نیست؛ بلکه شیوه ای است که متهم را با ادله مواجه می کنند تا بازپرس در تعقیب قضایی متهم اقناع وجدانی پیدا کند.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر اینکه متهم در جلسه بازپرسی، حضور در صحنه و رانندگی اتوبوس را پذیرفته و نسبت به خارج کردن صندلی های اتوبوس و استقرار چندین شب در محل اقرار کرده بود، عنوان کرد: فیلم جنایات او موجود است و دادگاه نیز به صورت علنی انجام شد؛ ولی چند روز پیش از اجرای حکم، فضایی را به وجود آوردند که جهت بسیاری از مردم و دوستداران انقلاب، نسبت به اجرای حکم قصاص شبهه ایجاد کرد.

جعفری دولت آبادی با اشاره به اجرای این حکم گفت: دادستانی نه تنها تسلیم این فضاسازی ها نشد، بلکه حکم را قاطعانه اجرا کرد؛ چراکه حکم صادره صحیح بوده و عده ای هم تصمیم داشتند با کارشکنی مانع از اجرای حکم شوند؛ ولی دستگاه قضایی اجازه نداد آنان در رسیدن به اهدافشان موفق شوند.

پرونده سلطان سکه در حال پیگیری است

وی اضافه کرد: در اتفاق ای به این مهمی که افکار عمومی را تهییج و جریحه دار کرده و وزارت امور خارجه آمریکا در مورد فردی که جنایت کرده هست، بیانیه داد و معاندین در خارج از کشور و وکیل و بعضی رسانه های داخلی نیز در درون کشور هماهنگ شدند و جبهه واحدی را تشکیل دادند تا دادستانی حکم را اجرا نکند که البته ناکام ماندند.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به خبر دستگیری سلطان سکه و نحوه اعلام آن به وسیله پلیس گفت: واقعیت این است که گردش پولی متهم «مظلومین» سنگین هست. وی با افتتاح حساب های متعدد و استفاده از عوامل خود، وجوه زیادی را در گردش دارد.

جعفری دولت آبادی با طرح این سؤال که آیا اعلام آن به یک بمب خبری تبدیل شد، اظهار داشت: بزرگ نمایی عنوان موجب این امر شد؛ لیکن انتشار این گونه اخبار بدون ارایه عملکرد محسوس جهت مردم نتیجه تصویر خواهد داد و آثار منفی بر جای خواهد گذاشت.

وی تاکید کرد این پرونده در حال پیگیری است بعد از تکمیل تحقیقات اطلاع رسانی خواهد شد.

قاضی پرونده نه در ساخت و نه در انتشار مستند بیراهه نقشی نداشت

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران در مورد ماجرای مائده هژبری و پخش مستند «بیراهه»، اظهار داشت: در آخرهای اردیبهشت ماه تعدادی از فعالان اینترنت اینستاگرام از جمله نامبرده که تصویرهای و تصویر های نامناسب از خود را منتشر می کردند، به وسیله پلیس شناسایی شدند و این پرونده مانند سایر پرونده ها جهت پیگیری به دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران ارسال شد.

جعفری دولت آبادی با بیان اینکه از آن جایی که متهمه ۱۷ ساله بود، پرونده همان روز به دادسرای نوجوانان ارجاع شد و در همان روز هم آزاد شد و بازداشت نشده بود، تصریح کرد: قاضی پرونده با توجه به اینکه افرادی در اینستاگرام از خود تصویر و فیلم منتشر می کنند، به پلیس اطلاعات و امنیت ناجا پیشنهاد کرد در این زمینه اقدام پیشگیرانه انجام گیرد و در مورد نحوه این کارها نیز تاکید کرد که انتشار هرگونه مستند یا اجرای طرحی در این زمینه باید با تایید قاضی پرونده باشد. بنابر این قاضی پرونده نه در ساخت و نه در انتشار مستند نقشی نداشته است.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: پلیس این دستور را به بخش معاونت اجتماعی ناجا ارسال کرد و با همکاری صدا و سیما مستند مذکور تهیه و پخش شد. بنابر این قوه قضاییه در تهیه و پخش مستند مذکور نقشی نداشته است و قاضی پرونده صرفاً به پلیس دستور داده بود که جهت جلوگیری از فعالیت های مشابه، اقدام پیشگیرانه انجام گیرد.

وی تصریح کرد: دستور قضایی قاضی مشمول بر دو بخش است اول تهیه طرح پیشگیرانه که تاکید شده است بود قاضی پیش از اجرا، آن را ببیند؛ ولی طرح مذکور به رؤیت قاضی نرسید.

موجب تأسف است که عده ای جهت کسانی که بی حیایی را ترویج می کنند دل می سوزانند

جعفری دولت آبادی با انتقاد از اقدام افرادی که در قضیه مائده هژبری از عنوان دفاع کردند، اظهار داشت: کار به جایی می رسد که معاندین و دشمن های خارجی به نظام حمله می کنند و افرادی نیز در داخل اقدام به رقص فرد را به قلم قاضی نسبت می دهند و از عباراتی همچون «رقص کمر به قلم قاضی کهنسال چه ارتباطی دارد» استفاده کردند و موجب تأسف است که عده ای جهت کسانی که بی حیایی را در اینترنت ترویج می کنند دل می سوزانند.

جعفری دولت آبادی افزود: در این سه پرونده، افرادی مرتکب جرم شدند؛ یکی جنایت کرده یک نفر پول شویی کرده و یکی هم بی حیایی را در اینترنت ترویج کرده است و بعد از آن از این افراد قهرمان ساخته می شود، نشان دهنده این است که این گونه امور در جایی طراحی می شود.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ ترین هنر رسانه را تبدیل تهدیدها به وقت دانست و تأکید کرد: به جای این که قصاص محمد ثلاث عبرت تاریخ شود بی گناه جلوه دادن وی پیگیری می شود؛ به جای این که متهم ارزی که اخیرا دستگیر شده است شرمسار مردم تنگدست باشد، اقدامش به وسیله بعضی افراد توجیه می شود؛ و کسی هم که منشتر شدن فیلم رقص خود در اینترنت فعل حرام انجام می دهد، مورد حمایت قرار می گیرد.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: هجمه های رسانه ای درمورد بعضی جرایم و رویدادها را عادی نمی بینیم و معاندین بر بخشی از اخبار منتشره موج سواری می کنند و در داخل هم افرادی بدون توجه به عقبه ها و با موجی که ایجاد می شود، دل مردم را خالی می کنند و باعث بی اعتمادی، القای ناکارآمدی ارکان نظام و ناامیدی مردم می شوند؛ در حالی که واقعیت این گونه نیست.

پرونده مائده هژبری هنوز به دادگاه نرفته است

جعفری دولت آبادی اظهار داشت: در ماجرای مائده هژبری ادعا شد که این فرد بی گناه زندانی شده است هست؛ در حالی که این فرد بازداشت نشده بود و هنوز پرونده اش به دادگاه ارسال نگردیده است.

وی خاطرنشان کرد: امروزه رسانه ها اعم از رسانه های خبری، تصویری، اجتماعی و هم چنین سیاسی، علاوه بر آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و سرگرمی باید تهدیدها را به وقت تبدیل نمایند؛ امری که در شزایط فعلی رسانه ها توفیقی در آن نداشته اند هنر رسانه ها تبدیل تهدیدها به وقت ها است.

جعفری دولت آبادی گفت: قوه قضاییه از رسانه ملی خواست در مورد اخباری که دارای ابعاد و وجوه متفاوت هست، اخذ تاییدیه از طرف نهاد مهم و مرتبط با عنوان را مورد توجه قرار دهد؛ لیکن اخبار قضایی باید با استحکام منتشر شود.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر این که اخبار قضایی نباید بدون تایید مراجع قضایی پخش شود، گفت: رسانه ها می بایست صحت این قبیل اخبار را بررسی کنند تا جامعه دچار التهاب نشود هم چنان که در این خبر فرمانده پلیس پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ مجدداً مصاحبه کرد؛ ولی افکار عمومی قانع نشد.

جعفری دولت آبادی با اعلام این که طی دو سال اخیر قوه قضاییه در بحث حقوق عمومی ورود کرده هست، مبنای این ورود را مفاد اصل ۱۵۶ قانون اساسی و ماده ۲۲ قانون آیین دادرسی کیفری دانست که دادستان را مکلف به حفظ حقوق عمومی کرده هست؛ و اظهار داشت: حقوق عامه به موجب قانون یا شرع جهت مردم آینده نگری شده است و نقض آن خسارت بار هست؛ مانند تاخیر پرواز هواپیماها، سلامت و بهداشت عمومی، هتک آبروی مردم و گرانی که امیدواریم کارهای مناسبی که شروع شده است با حمایت رسانه ها پیگیری شود.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: تاکنون هفتاد مصداق جهت حقوق عامه احصا شده است و در آخرین مورد، معاونان دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران به همراه تعدادی از کارشناسان دستگاه ها از رستوران ها و قنادی ها دیدار کردند و حتی در بحث فروش انبوه سکه به افراد، این سؤال مطرح است که آیا در شرایط کنونی فروش ۳۸ هزار سکه به یک فرد از مصادیق حقوق عامه است یا خیر، که در همین رابطه اخیراً پرونده ای در دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران تشکیل شده است و عنوان در شعب خاص تحت پیگیری است.

جعفری دولت آبادی از رسانه ها خواست با کالبد شکافی حقوق عامه، قوه قضاییه را در پیشبرد اهدافش کمک کنند.

وی خاطر نشان کرد: آمریکا با توجه به پرسشها اقتصادی و اجتماعی تلاش دارد با شدت یافتن تحریم ها و فشارهای اقتصادی مردم را خسته کنند؛ پرسشها معیشتی و تنش هایی چون کمبود آب موجب شده است که دشمن های تصور کنند جمهوری اسلامی تسلیم می شود؛ ولی علاوه بر هوشیاری مقام معظم رهبری، مردم خوبی داریم که همواره حامی نظام هستند و این بزرگ ترین مولفه جمهوری اسلامی در مقابله با استکبار جهانی است.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به صبوری مردم در برابر مشکل ها طی چهل سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: باید قدردان این مردم شریف، نجیب، صبور و موقع شناس باشیم؛ مردمی که در برابر گزافه گویی های ترامپ، در راه پیمایی روز قدس و ۲۲ بهمن شرکت کردند، مسؤولان هم باید وظایفشان را جدی بگیرند و نباید با بیانات و عملکرد نامناسب دل مردم را خالی کرد و آن ها را ناامید نمایند.

جعفری دولت آبادی خاطرنشان کرد: این طراحی دشمن است تا به جامعه ای که با دشمن درگیر هست، ناامیدی و بی اعتمادی القا شود.

محکومیت ناظم مدرسه معین

وی از محکومیت ناظم مدرسه معین به ده سال حبس، دو سال انفصال از خدمت و شلاق خبر داد و تأکید کرد که این حکم هنوز قطعی نشده است.

واژه های کلیدی: اخبار | ایران | پرونده | رسانه ای | رسانه ها | رسانه ملی | قوه قضاییه | مراجع قضایی | پلیس پایتخت | دستگاه قضایی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz